Vojta Babišta z Hlučína míří na filmová plátna

Vojtěch Babišta (1996) žil od dětství v Hlučíně, studoval na ZŠ Rovniny a byl profesionálním hráčem ve squashi, kde patřil mezi […]

Vojtěch Babišta (1996) žil od dětství v Hlučíně, studoval na ZŠ Rovniny a byl profesionálním hráčem ve squashi, kde patřil mezi světovou elitu a reprezentoval Českou republiku na zahraničních turnajích. Bohužel, jak už to u profesionálního sportu bývá, ani Vojtovi se nevyhnuly zdravotní problémy a byl nucen svou sportovní kariéru ukončit.

Nicméně již během sportovních let Vojta inklinoval k herectví a modelingu, kterému se později začal věnovat. Začínal jako model a za nedlouho se mu naskytla příležitost žít dva roky v Číně, kde jako model pracoval pro známé světové značky.

Po návratu do České republiky se již naplno začal věnovat herectví. Mohli jste jej například vidět v seriálu TV Prima Modrý kód, Specialisté na TV Nova, ve filmu Dukla 61 jako mladého záchranáře, na Stream.cz v seriálu SKVRNA (režie Peter Bebjak) nebo také v Talk Show Jana Krause.

Vojta je spolu s hereckými kolegy Martinem Stránským a Petrem Štěpánkem hereckou tváří oděvní firmy Bandi Vamos a mohli jste jej vidět v reklamách či na billboardech. Spolupracuje také s americkou kosmetickou značkou Neostrata.

V zahraničí si Vojta také vysloužil velký obdiv, byl nominován na Fusion Film Festivalu za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v krátkometrážním cizojazyčném filmu Landscape v režii Leonarda Nussenzveiga, který získal ocenění za nejlepší film a režii.

V blízké době můžete hlučínského rodáka, žijícího momentálně v Praze, vidět na ČT Déčko, kde poběží seriál Kriminálka 5. C. K vidění bude i v seriálu Herec, opět v režii Petera Bebjaka, který se bude vysílat na ČT. V těchto dnech má Vojta plné ruce práce, točí totiž celovečerní film od režisérky Evy Toulové s názvem Casting na lásku, na který se můžete těšit příští rok.

Skvělé, že se Hlučíňáci prosazují a držme jim palce… Pokud i vy víte o nějakém dalším rodákovi či obyvateli Hlučína, kterého stojí zato představit na našem serveru, napište nám na [email protected]

Úvodní foto: Marek Tomíček
Foto v textu: Roman Nguyen

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient