Pekař Arnošt Obrusník je Živnostník roku Moravskoslezského kraje

Celoživotní profesí pekaře zaujal Arnošt Obrusník, a stal se tak nejlepším živnostníkem v Moravskoslezském kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost Schindler, která sevěnuje distribuci […]

Celoživotní profesí pekaře zaujal Arnošt Obrusník, a stal se tak nejlepším živnostníkem v Moravskoslezském kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost Schindler, která sevěnuje distribuci prémiových cyklistických značek.

Arnošt Obrusník začal se soukromou pekárnou v roce 1990 a už od té doby bylo jeho podnikání velmi úspěšné. Láska k pekařskému řemeslu ho však doprovází až do dnešního dne již od dětství. Ruční výroba pečiva, prvotřídní suroviny a poctivé pekařské řemeslo, to vše stručně charakterizuje jeho dnes již zavedenou pekárnu. „Od své konkurence se odlišuji tím, že každý den zásobuji klienty čerstvými výrobky a inovuji výrobky průběžně dle poptávky,“ říká Arnošt Obrusník. Zákazníci jsou ze širokého okolí Hlučínnska, Opavska i Ostravska. Za největší úspěch považuje, že jeho výrobky jsou po všechna léta stále na trhu žádané.

„Při rozhodování poroty byla určující jeho dlouhodobá oddanost a láska k řemeslu,“ okomentoval porotce Martin Petrek z MONETA Money Bank.

Firma Arnošt Obrusník – Pekařství byla založena v roce 1990 jako první soukromá pekárna v okrese Opava. V jejím začátku vyráběla jen chleba a to v pronajatých prostorách bývalé pekárny v Kravařích-Koutech.  Brzy však, pro velký zájem o vynikající chléb,  přestaly dosavadní prostory pekárny vyhovovat.

V září roku 1991  byla firma přestěhována do dražbou získané pekárny v Dolním Benešově, která byla do té doby součástí státního podniku Severomoravské pekárny a cukrárny Ostrava, závod Opava. Pekárna měla jednu průmyslovou pásovou pec s pečnou plochou 25 m2 a pracovalo v ní 25 zaměstnanců. Specialitou pekárny jsou tradiční hlučínské svatební koláče.

Vítězná společnost Schindler zastřešuje výhradní distribuci prémiových cyklistických značek pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko, a rovněž maloobchodní síť cykloprodejen. Společnost je na trhu 28 let, aktuálně má 75 zaměstnanců. „Děláme práci, která nás baví a snažíme se předávat naše nadšení a rady dále na zákazníky. Aktuálně budujeme nový moderní sklad a zavádíme nový výrazně automatizovanější informační systém, uvádí jednatel firmy Jan Schindler. Ambicí do budoucna je být špičkovou cyklistickou firmou ve střední Evropě a vyvíjet vše pro sport.

Je to rodinná firma se zázemím na severní Moravě, prodávají srdcem, mají svůj e-shop mojekolo.cz. Přispívají v regionu na charitu a sociální projekty. Mají produkt, který nám pomáhá v pohybu a dělá nám radost,“ zhodnotil volbu člen poroty Kamil Homola z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala firma YES CHIPS vyrábějící luštěninové chipsy. Třetí příčku obsadila společnost BeWooden company, která se věnuje výrobě módních doplňků z přírodních materiálů.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2019. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Moravskoslezském kraji společně vyhlásily jako nejodpovědnější společnost Schindler, spol. s r.o. „Porota ocenila rovný přístup ke všem zaměstnancům a možnost dalšího vzdělávání. Společnost podporuje nejen řádu cyklozávodů a dalších sportovních akcí, ale pravidelně pořádá pro místní školky a základní školy i přednášky o bezpečnosti na kole a v silničním provozu. Kromě lokální podpory se podílí také na velkých projektech, jakými jsou například Kola pro Afriku. V oblasti ochrany životního prostředí a úspor energie instalovala společnost na dvou skladech solární elektrárny pro částečnou energetickou soběstačnost,“ okomentovala volbu Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti, Vodafone Czech Republic.

„Těší nás, že malé a střední podnikání v českých regionech se rozvíjí a rádi se podílíme na zviditelnění těch nejlepších podnikatelů i živnostníků. I my se snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat, nejen svou činností, když realizujeme ročně stovky velkých i malých projektů na dálnicích, silnicích, železnicích, tramvajích, náměstích, mostech, které tak obchodní partnery spojují, ale také spoluprací s malými a středními podniky,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2019 Moravskoslezského kraje:

1. Schindler, spol. s r.o. – distribuce prémiových cyklistických značek (Kobeřice)

2. YES CHIPS s.r.o. – výroba luštěninových chipsů(Frýdek-Místek)

3. BeWooden company s.r.o. – výroba módních doplňků z přírodních materiálů (Fryčovice)

MONETA Živnostník roku 2019 Moravskoslezskéhokraje:

1. Arnošt Obrusník – pekař (Dolní Benešov)

2. Magdaléna Štarhová – jóga a zdravý životní styl(Ostrava)

3. Otakar Potyka – pěstování a prodej kaktusů a sukulentů(Orlová, Lutyně)

Vodafone Odpovědná firma roku 2019 Moravskoslezského kraje:

Schindler, spol. s r.o. – distribuce prémiových cyklistických značek (Kobeřice)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient