Kde získávat zakázky v postcovidové krizi? Třeba online!

Covidová pandemie za sebou zanechala spoušť v pravém slova smyslu. Zdravotního i finančního charakteru. Spousta podnikatelů díky neustálým lockdownům v podstatě zůstala bez zakázek. A tím i bez příjmu. Teď to naštěstí mohou dohnat.
Říká se, že řemeslníci jsou nedostatkovým zbožím. Ve středních Čechách se na zedníka či stavební firmu čeká i rok. Zde by tedy zákazníci byli. Nedostává se jim ale těch, kteří by jejich jejich zakázku promptně zhotovili. Někde to ale je obráceně. Jsou firmy, kterým se nedostává zakázek, a jsou připraveni u zákazníků nastoupit i okamžitě. Ale ti o nich zase nevědí. Jde tedy o to dát tyto dvě skupiny dohromady. Zákazníkům najít zhotovitele jejich zakázky a firmám sehnat zákazníky. Tohoto úkolu se zhostili provozovatelé hned několika unikátních poptávkových portálů.

Terasa za sto tisíc, nebo za trojnásobek? 

Poptávkové portály jsou skvělým nápadem. A jejich obliba neustále roste. Především ze strany zákazníků. Jak by také ne? Šetří jim totiž peníze. A často se nejedná o zanedbatelné částky. Já svého času poptávala stavbu terasy k rodinnému domu. Nejlevnější nabídka byla naceněná na sto tisíc korun, ta nejdražší na trojnásobek. Jakou tipujete, že jsem zvolila? Poptávkové portály jsou ovšem výhodné i pro dodavatele, ať již služeb či prací. Ti se tak dostanou k poptávkám, k nimž by se za normálních okolností nedostali. Spokojenost je tak ve výsledku na obou stranách. 

3 nejvýznamnější poptávkové portály 

Jaké portály by neměly uniknout vaší pozornosti? Na výhradně stavební zakázky se zaměřuje server https://www.stavebni-zakazky-poptavky.cz/. Pravidelně publikující poptávky z celé republiky. Vybírat je můžete buď podle činnosti, nebo okresu, v němž podnikáte. Větší rozmanitost služeb, zboží a prací přináší server https://zakazky-poptavky.cz/ a portál https://www.ceske-zakazky.cz/. Ty slouží nejenom ke zprostředkování práce, ale i k prodeji zboží různého charakteru.

Jak poptávkové portály fungují? 

Na všech zmíněných serverech to funguje víceméně obdobně. Firma se zaregistruje a po zaplacení poplatku bude na základě svého zaměření pravidelně získávat poptávky. Nebo si je můžete poptávky i sami aktivně vyhledávat. Ve všech případech se jedná o servery, které vám mohou přispět k vyššímu firemnímu obratu. A jako takové rozhodně stojí za vyzkoušení.

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient