Veletrh středních škol pro deváťáky bude online

Epidemiologická opatření vloni přesunula řadu akcí do online prostoru. Poprvé se tímto způsobem konal i veletrh středních škol. Po pozitivních […]

Epidemiologická opatření vloni přesunula řadu akcí do online prostoru. Poprvé se tímto způsobem konal i veletrh středních škol. Po pozitivních ohlasech žáků i pedagogů se budou střední školy opět prezentovat také touto formou, kraj podpoří konání Online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje 2021/2022.

„Žáci devátých tříd budou brzy stát před velmi důležitým rozhodnutím. Volba střední školy významně ovlivní jejich životy, proto by měli společně s rodiči i pedagogy výběr střední školyzodpovědně zvážit. Veletrh středních škol jim může být skvělým vodítkem, představí se na něm školy napříč celým krajem. Seznámí zájemce s nabídkou oborů i jejich náplní, provede je třeba na dálku učebnami či dílnami školy, zástupci školy zodpoví dotazy. Rozhodně budoucím středoškolákům doporučuji, aby se o školu, kam se chystají poslat přihlášku, intenzivněji zajímali. Přece jen, rozhodují o své příští profesní dráze,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny s tím, že by se na veletrhu měly prezentovat skoro všechny střední školy, které v regionu působí.

„Online veletrh je naplánovaný na listopad tohoto roku a na leden roku příštího. Máme informace, že se řada prezenčních veletrhů středních škol, na které jsme byli zvyklí z minulosti, letos ještě konat nebude. Proto náš online veletrh zcela jistě žáci devátých tříd a jejich rodiče uvítají. Účastníky opět čekají série videokonferencí a strukturovaných prezentací jednotlivých škol. Věřím, že deváťákům pomohou vybrat si pro ně ten nejvhodnější obor a zaměření,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a doplnil, že online veletrh bude organizovat Moravskoslezský pakt zaměstnanosti ve spolupráci s Úřadem práce ČR, středními školami, se zaměstnavateli a dalšími partnery. 

„Do projektu se zapojí více než 120 středních škol z celého kraje, které se budou postupně prezentovat podle okresů, ve kterých sídlí. Každý z okresů má vyhrazen vlastní termín on-line videohovorů, které se uskuteční vždy od 10 do 18 hodin,“ doplnil ředitel MS paktu zaměstnanosti Martin Navrátil.

Veletrh bude realizován 15. – 24. 11. 2021 a 17. – 25. 1. 2022 prostřednictvím webových stránek veletrhu, s využitím aplikací Zoom a MS Teams. Webové stránky veletrhu jsou již aktivní, zájemci se mohou seznámit s možnostmi středoškolského studia v kraji, filtrovat obory dle zaměření či podle umístění střední školy v kraji. Také jsou již zveřejněny termíny videohovorů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient