Na dálnice v regionu si silničáři nachystali přes 11 tun soli

Letos projevy zimy zatím nepřichází, silničáři, kteří mají na starosti správu a ošetřování zimních silnich první třídy a dálnice v […]

Letos projevy zimy zatím nepřichází, silničáři, kteří mají na starosti správu a ošetřování zimních silnich první třídy a dálnice v Moravskoslezském kraji jsou však již nachystaní. Řidiče o tom ubezpečuje mluvčí Ředitelství silnic a dálnic v regionu Miroslav Mazal.

Pro případ příchodu mrazů má ŘSD ČR v Olomouckém i Moravskoslezském kraji připraveno dostatek vybavené techniky včetně posypového materiálu. Údržbu dálnic D1, D46 a částí D35 a D48 ve výše zmíněných krajích provádí SSÚD Ivanovice na Hané, SSÚD Kocourovec, SSÚD Mankovice a SSÚD Ostrava. Tato střediska správy a údržby dálnic mají připraveno k dispozici 48 sypačů s radlicí, 10 nakladačů, 6 sněhových fréz a k tomu přes 14 tisíc tun posypové soli.

Údržba silnic I. třídy a zbývajících úseků dálnic je zajišťována dodavatelsky smluvenými firmami. V rámci Moravskoslezského kraje je připraveno 37 sypačů s radlicí, 10 nakladačů, 4 sněhové frézy, 4 šípové pluhy, 13 traktorů s radlicí a 1 ledořez. Sklady hlásí více než 11 tisíc tun soli a 2 200 tun inertního posypového materiálu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient