Štěpán Kozub, černá hvězda Ostravy

Pokud se vám podaří navštívit Divadlo Mír v Ostravě – Vítkovicích, nebude problém, abyste narazili na herce a komika Štěpána Kozuba, […]

Pokud se vám podaří navštívit Divadlo Mír v Ostravě – Vítkovicích, nebude problém, abyste narazili na herce a komika Štěpána Kozuba, který figuruje v mnoha hrách tohoto komediálně zaměřeného divadla.  

Oblíbený ostravský herec, komik a zpěvák Štěpán Kozub působí v Divadle Mír od roku 2018 jako herec a umělecký šéf. Narazíte na něj také v improvizační show Tři tygři, kde vystupuje společně se známými ostravskými herci Albertem Čubou, Robinem Ferrem a Vladimírem Polákem. Pánové předvedli na Silvestra roku 2021 skvělou show v pořadu Sedm pádů Honzy Dědka na Primě.

Štěpán Kozub začal hostovat v Národním divadle moravskoslezském a v Komorní scéně Aréna v Ostravě už za dob studií na Janáčkově konzervatoři. Uchvátí vás svým projevem, mimikou, humorem a jak rád říká, svým balancováním na pokraji trapnosti.

V roce 2015 byl nominován na Cenu Thálie a také získal Cenu divadelní kritiky Talent roku 2015. Ve svých 25 letech má za sebou spoustu filmových a seriálových rolí, především s kriminální tématikou.

Štěpán překvapí i jako zpěvák. Zde na předávání cen Jantar s karvinském sborem Permoník.

V roce 2018 byl oceněn v Las Vegas jako nejlepší herec na festivalu nezávislých hororových filmů za film Ruchoth Raoht.

V Divadle Mír exceluje například ve skvělé komedii s kafkovskou atmosférou, Kdo je pan Schmitt s Albertem Čubou nebo v nepřekonatelné absurdní komedii Dva úplně nazí muži s Vladimírem Polákem, která je doslova hitem Divadla Mír.

V roce 2021 Štěpán Kozub napsal a režíroval svůj vůbec první film Volným pádem. Jde o tragikomedii, kde si hlavní roli střihnul Robin Ferro.  

Začátkem roku 2022, kdy se Divadlo Mír postupně vzpamatovává z covidové krize, můžete zhlédnout oblíbenou konverzační komedii Už ani den, kde hraje Štěpán Kozub po boku Kristýny Leichtové a Robina Ferra, která měla premiéru už v listopadu roku 2019.

Foto: FB Štěpána Kozuba

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient