Polsko zřejmě kvůli koronaviru také uzavře hranice, zkomplikuje to život tisícům lidí v pohraničí

Situace v Polsku přituhuje. Poté, co bylo v Poznani ohlášeno první úmrtí pacienta s diagnostikovaným koronavirem, se polské bezpečnostní složky […]

Situace v Polsku přituhuje. Poté, co bylo v Poznani ohlášeno první úmrtí pacienta s diagnostikovaným koronavirem, se polské bezpečnostní složky připravují na uzavření hranic.

Vzorem jim mimojiné bude i Česká republika a nouzový stav, který dnes vyhlásila vláda, a také sousední Slovensko, kde je povolen vstup pouze těm občanům, kteří mají v zemi trvalý pobyt. Stopka na hranicích zkomplikuje život zejména lidem z Opavska a Karvinska, kteří přejíždí denně přes hranice v Chalupkách u Bohumína.

Na česko-polských hranicích, zejména pak na využívaných tazích nyní operují celníci ve spolupráci s hasiči. Disponují mobilními stany a namátkou provádějí hygienické kontroly projíždějících cizinců. Vedle toho dávají na vyplnění posádkám a pasažérům lokalizační formuláře kde mj. zjišťují vedle totožnosti také místo pobytu v Polsku, cíl cesty a další informace pro pozdější kontakt v případě potřeby.

Mobilní stanice na hranicích u Bohumína.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient