Podpořte na kole výsadbu stromů v Poodří

Pohodová cyklojízda pro celou rodinu, kterou po čtvrté pořádá spolek Arnika, startuje v sobotu 18. července ze Suchdola nad Odrou […]

Pohodová cyklojízda pro celou rodinu, kterou po čtvrté pořádá spolek Arnika, startuje v sobotu 18. července ze Suchdola nad Odrou a proběhne pod záštitou městyse. Cyklisté startovným přispějí na výsadbu stromů a alejí, ořezy vrb a pomohou ochránit vzácného brouka páchníka v Poodří. Registrace na benefiční cyklojízdu byly spuštěny na webu organizátora. Registrovat se můžete do 14. července. Kapacita organizované cyklojízdy s komentovanými zastaveními je 100 účastníků.

„Jsem velmi rád, že mohu podpořit cyklojízdu Tour de Aleje. Máme krásnou a rozmanitou krajinu plnou alejí. Doufám, že cyklojízda pomůže poukázat na potřebu jejich ochrany a péče, která je v současné době důležitější než kdy dřív, neboť každý strom se počítá. Aleje jsou dědictvím našich předků i darem našim dětem. Věřím, že nám bude počasí přát a potkáme se na startu,“ říká Richard Ehler, starosta městyse Suchdol nad Odrou.

V cíli čekají především malé účastníky výtvarné dílničky (vyrob si “vlastnoruční” strom nebo celou alej, barvení textilních tašek, výroba papírové kytičky arniky), soutěže, kvízy a na závěr celého dne slosování startovních čísel s možností výher. Děti se mohou těšit i na divadelní pohádku a pásmo písničkáře Milana Šťastného.

Na malé i velké cyklisty čeká jízda za stromy a alejemi podél meandrů Odry v CHKO Poodří s naučnými zastávkami. V cíli budou čekat výtvarné dílničky, soutěže, kvízy, výstava o ochraně alejí a na závěr celého dne slosování startovních čísel o spoustu výher.

Připraveny jsou dvě trasy – pro machry o délce 30 km (https://mapy.cz/s/forudubuma) a pro juniory o délce 15 km (https://mapy.cz/s/kununarepu).

Zvýhodněná online registrace:

  • dospělý 120 Kč (150 Kč na startu)
  • dítě/junior/senior 70 Kč (80 Kč na startu)
  • rodina 300 Kč (2+1 a více cyklistčat) – na startu +80 Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient