Do autobusu, tramvaje či trolejbusu v Ostravě už jen s rouškou nebo šátkem

Do hromadných dopravních prostředků bude povolen vstup pouze se zakrytými ústy a nosem. Dohodl se na tom společný krizový dopravní […]

Do hromadných dopravních prostředků bude povolen vstup pouze se zakrytými ústy a nosem. Dohodl se na tom společný krizový dopravní štáb kraje s vedením Ostravy. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka. Již včera přitom cestující vyzval k podobnému i ředitel ostravského dopravního podniku Daniel Morys.

“Vážení cestující, obracím se na vás všechny v těžké chvíli koronavirové epidemie, kdy jsme vystaveni situaci, se kterou nikdo z nás nemá žádnou zkušenost. A přesně v takové chvíli je třeba si nechat poradit. Respektovat rady těch, kteří problematice koronaviru rozumí a na které se můžeme a musíme spolehnout. Proto vás všechny prosím a vyzývám: Začněte si s okamžitou platností při cestách ve všech vozidlech Dopravního podniku Ostrava zakrývat nos a ústa! A to i přesto, že oficiální zdravotnicky certifikované modely roušek na trhu zatím nejsou. Ze sdělovacích prostředků, z rad odborníků i politiků jasně vyplývá, že pomáhá jakákoli forma ochrany. Roušky vyrobené improvizovaně doma, šála či cokoli podobného ze 100% bavlny přes pusu apod,” uvedl Morys.

V dopravních prostředcích bude také vypnuta klimatizace. Opatření s rouškou platí samozřejmě i pro řidiče a řidičky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient