Alejí roku v regionu je ta vedoucí ke Kozmickým ptačím loukám

Prvenství v devátém ročníku ankety míří do Středočeského kraje. Historická alej u Rakovnického potoka, kterou tvoří lípy, jilmy a javory, si […]

Prvenství v devátém ročníku ankety míří do Středočeského kraje. Historická alej u Rakovnického potoka, kterou tvoří lípy, jilmy a javory, si získala přízeň 731 hlasujících. Arnika k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli. V Moravskoslezském kraji potom zvítězila alej ke Kozmickým ptačím loukám na Hlučínsku tvořenou duby a lipami, která získala 383 hlasy.

Celkové výsledky ankety za rok 2019 najdete na www.alejroku.cz/2019/vysledky-2019  

„V devátém ročníku soutěžilo rekordních 96 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, kterým svůj hlas poslalo více než 7,5 tisíce lidí. Jsme nadšeni, že rok od roku počet nominovaných alejí stoupá. Je vidět, že lidé mají o aleje zájem a na krásná zákoutí naší krajiny jsou patřičně hrdí,“ říká Karolina Kostićová z Arniky. 

Výsledky ankety v Moravskoslezském kraji

NázevPočet hlasů
1Ke Kozmickým ptačím loukám383
2Sakurová alej v Karviné324
3Březová alej u karvinské nemocnice182
4Javorové stromořadí v Hošťálkovicích50
5Alej k Anenskému vrchu42
6Třešňová alej Dobroslavice-Jilešovice15
7Alej u potoku Juliánka15
8Jírovcová alej Albrechtice – Stonava5
9Alej za Martinovským Dvorem1

„Vítězným alejím gratulujeme. Všem alejím a  stromořadím v naší krajině přejeme stovky let příjemného života s námi, lidmi,“ říká Marcela Klemensová z Arniky.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient