Přineste klíč a vzpomeňme společně také v Hlučíně na 17. listopad 1989

Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii letos připadá na neděli. Rok co rok si lidé v celé zemi […]

Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii letos připadá na neděli. Rok co rok si lidé v celé zemi na nejrůznějších akcích připomínají pro Českou republiku důležité události, které se vážou k tomuto datu.

V mnoha městech po celé České republice se v minulých letech ve výroční den brutálního zásahu policie proti studentské demonstraci v roce 1989, který odstartoval Sametovou revoluci, odehrávaly koncerty, setkání se zajímavými osobnostmi, výstavy, odborné konference. Občané měli možnost připomenout si významný den různými symbolickými gesty.

Jen Hlučín se prozatím tvářil, jako by se ho přelomové historické okamžiky netýkaly. Za humny, v Ostravě, se letos chytá celá série akcí, která vyvrcholí v neděli 17. listopadu velkým setkáním na Masarykově náměstí, na jehož uspořádání se spolu s městem bude podílet třicítka dalších spolků, organizací i odborných institucí včetně univerzit. Nechceme, aby naši občané, kteří si budou chtít připomenout třicet let svobody, museli jezdit do moravskoslezské metropole. Chceme, aby se letos mohli sejít ve svém městě. Proto zveme všechny, kteří spolu chtějí pobýt, pobavit se, poslechnout si trochu příjemné hudby, připít si, dát si něco dobrého, a hlavně si připomenout kulaté výročí, aby přišli v neděli 17. listopadu od 15 do 17 hodin na Mírové náměstí v Hlučíně.

A obracíme se na všechny spolky, organizace, školy, skupiny občanů i jednotlivce, aby se zapojili do organizace naší společné slavnosti, protože i my v Hlučíně přece umíme spojit síly. Každý nápad se cení, každá pomoc se vítá, stačí ozvat se mailem na adresu [email protected].

Jako poděkování zato, že posledních třicet let žijeme v zemi, odkud můžeme kamkoliv cestovat bez schválení úřadů, kde můžeme říkat své názory na politiku a politiky, kde můžeme volit i jinou než jednotnou politickou frontu, kde mohou naše děti studovat bez ohledu na víru či politické postoje, chceme vytvořit velký kruh z klíčů, které byly symbolem Sametové revoluce. Proto prosíme každého, kdo bude mít chuť s námi v neděli 17. listopadu pobýt na náměstí, aby přinesl ten svůj klíč!

Podrobný program akce zveřejníme na Facebooku Dobré volby pro Hlučín, a věříme, že ho budou šířit i naši partneři.

Blanka Kotrlová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient