Jak si účinně posílit imunitu?

Úbytek slunečních paprsků, blížící se chřipkové období nebo stres – při tom všem sehrává imunita důležitou úlohu. Jak můžete posílit […]

Úbytek slunečních paprsků, blížící se chřipkové období nebo stres – při tom všem sehrává imunita důležitou úlohu. Jak můžete posílit svůj imunitní systém a snížit tak riziko nakažení?

V souvislosti s klesajícími teplotami, zvýšeným výskytem respiračních onemocnění nebo neustále se zhoršující situaci epidemie se často skloňuje slovo imunita. Bez silné imunity se nedokážeme účinně bránit nemocem a býváme často nemocní. Jestli je to i váš případ, čtěte dále – prozradíme vám, jak můžete zlepšit obranyschopnost svého organismu.  

Pečujte o své trávení

Protože imunita souvisí ve veliké míře i s trávením, nezapomínejte na příjem probiotik, a to v stravě nebo prostřednictvím výživových doplňků. Proč jsou tak důležité? Probiotika udržují rovnováhu střevní mikroflóry a zabraňují přemnožení škodlivých bakterií, které se projevuje sníženou imunitou, nadýmáním, průjmem nebo bolestmi břicha. Na Lekarna.cz aktuálně najdete široké spektrum probiotik pro děti i dospělé. Využijte při nákupu Lékarna slevový kód a ušetříte. Před koupou si nezapomeňte pozorně přečíst jejich složení. Zaměřte se na to, kolik mikroorganizmů se nachází v jedné tabletě, případně jaké druhy mikroorganizmů doplněk obsahuje. Mezi nejdůležitější patří rody Bifidobakterie nebo Laktobacily. Živé mikroorganismy najdeme i ve stravě – bohatým zdrojem jsou bílé jogurty, kefír, kysané zelí nebo kombucha. Neméně důležitý je pro správné trávení i pravidelný příjem prebiotik. Ty se nachází například v banánech, jablkách, luštěninách, ovesných bločkách, cibuli či česneku.

Vsaďte na přírodní výživové doplňky

Výborné výsledky dosahují v boji proti oslabené imunitě i přírodní výživové doplňky. Mezi nejúčinnější patří jednoznačně hlíva ústřičná, echinacea, grapefruitové kapky, rakytník nebo šípek. Je ovšem potřeba počítat s tím, že na jejich účinky si budete muset chvíli počkat. Kvalitní výživové doplňky s přírodním složením najdete na Benulékárna.cz. Zadejte při objednávce Benu slevový kód a získejte na svůj online nákup slevu.  

Dbejte na dostatečný přísun vitamínů a minerálů

Je známé, že zdravá a vyvážená strava má veliký vliv nejenom na naši imunitu, ale i celkový zdravotní stav. Jestli často podstupujete různé diety nebo je vaše strava málo pestrá, může se stát, že vám budou chybět důležité živiny. Pro silnou imunitu jsou zvláště důležité vitamíny A, B6, C, D, E a minerály zinek, selen nebo železo. Pozor ale, nekonzumujte zbytečně veliké množství výživových doplňků. Nejdříve si zjistěte, jestli je skutečně potřebujete – hladinu vitamínů a minerálů v těle vám prostřednictvím odběru krve zjistí váš praktický lékař.

Zdroje vitamínů a minerálů, které jsou potřebné pro silnou obranyschopnost:

Vitamín A: vajíčka, losos, hovězí játra, mrkev, špenát, kapusta, meruňky

Vitamín B6: pohanka, droždí, pšeničné klíčky, maso, luštěniny, brambory

Vitamín C: zelená paprika, šípky, černý rybíz, kiwi, petrželová nať, brokolice   

Vitamín D: losos, sleď, sardinky, tuňák, vaječné žloutky, hřiby

Vitamín E: ořechy, obilné klíčky, rostlinné oleje, maso, ryby, špenát, dýně

Zinek: cizrna, čočka, quinoa, hrášek, mléko, maso, ryby

Železo: červené maso, vaječný žloutek, listová zelenina

Selén: para ořechy, slunečnicová semena, ovesné vločky, vajíčka, tuňák, kuřecí maso

Co ještě můžete udělat pro posílení své imunity?

  • udržujte si optimální hmotnost
  • buďte dostatečně dlouho na čerstvém vzduchu
  • snažte se vyhýbat stresovým situacím
  • nekuřte a omezte alkohol
  • dbejte na dostatek pohybu
  • povězte ano pestré stravě
  • denně spěte alespoň 7 hodin

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient