Hlučínský advent? Náměstí s jesličkami a dřevěnými sochami

První, co návštěvníky hlučínského náměstí v těchto dnech zaujme, je veliký zelený věnec připomínající blížící se advent. Připravil jej se […]

První, co návštěvníky hlučínského náměstí v těchto dnech zaujme, je veliký zelený věnec připomínající blížící se advent. Připravil jej se svými přáteli hlučínský nestor Josef Hlubek. Jako posledních několik let, jenomže letos s jednou viditelnou změnou – dřevěnými sochami, které vznikly v létě v rámci řezbářského sympozia u štěrkovny.

Věnec bude současně také středobodem hlučínského adventu. Hned první adventní neděli (1.12.2019) bude V pět hodin odpoledne ve znamení rozsvícení vánočního stromu za hudebního doprovodu dětského pěveckého sboru Sluníčko a skupiny Tři vykřičníky. Návštěvníci slavnosti mohou donést k posvěcení vlastní adventní věnec. Program pamatuje i na děti, ty si mohou pohrát v nedalekém Zámeckém klubu při kreativních dílničkách.

Druhý adventní víkend doporučujeme zamířit do kulturního domu, kde v sobotu i v neděli, vždy od 14 do 19 hodin bude k vidění výstava Kouzlo a vůně perníku s tématem Ladovské zimy. Těšit se můžete na tematický fotokoutek a vánoční jarmark na náměstí.

Třetí advent bude v režii hlučínského baletu s „Vánoční koledou“ a Apoštolské církve v Hlučíně. V Červeném kostele zazní melodie v rámci adventního setkání ostravského pěveckého tria CHORODIA AGIU GEORGIU, jež jsme v Hlučíně přivítali již před dvěma lety.

Čtvrtou adventní neděli proběhne hudební vystoupení Antonína Viliše a Vladimíra Figara a Těšínské divadlo přijede s loutkovou scénou Bajka. A na Štědrý den si můžete zajít be 14:30 na náměstí pro plamínek betlémského světla.

Po celou dobu adventu můžete také navštívit výstavu Vánoce v měšťanské rodině na hlučínském zámku (trvá do 19. 1. 2020).

Krásný advent všem…

Zdroj: http://www.hlucin.com/clanek/advent-v-hlucine/7669

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient