Bylinkáři nabídnou v neděli své výpěstky v lázních

Tuto neděli 16. srpna se v Sanatoriích Klimkovice uskuteční akce Bylinky v lázních. Od 10 hodin do 18.30 bude u venkovní terasy […]

Tuto neděli 16. srpna se v Sanatoriích Klimkovice uskuteční akce Bylinky v lázních. Od 10 hodin do 18.30 bude u venkovní terasy prezentovat a také prodávat své produkty patnáct bylinkářů, drobných výrobců různých dobrot z bylinek, v nabídce budou například čerstvé i sušené bylinky, čaje, marmelády i masážní oleje. Prodejní výstavu doplní program přednášek i muziky.

„Zveme všechny příznivce bylinek i ty, kteří mají chuť pobýt na pohodovém setkání, na akci plnou vůní, chutí a zajímavostí ze světa bylin a fytoterapie. V nabídce budou poctivé domácí produkty z bylin i čerstvé bylinky. Inspiraci, poznatky a rady vybraných odborníků návštěvníci naší akce načerpají na tematických přednáškách o síle skryté v darech matky přírody. V doprovodném programu vystoupí cimbálová muzika Fojt a netradiční bubnovací skupina Luna,“ prozradila organizátorka akce Miluše Bílská, kulturní referentka Sanatorií Klimkovice, s tím, že akce by se měla stát v klimkovických sanatoriích tradicí, neboť bylinky k lázním prostě patří. Ostatně ozdobena bude levandulí vypěstovanou přímo v lázních.

Od 10 hodin do 11.30 bude bylinkářka Daniela Pilařová vyprávět a odpovídat na dotazy k tématu správného sběru bylin a jak využívat v kuchyni divoké byliny a zeleninu. Šárka Laštovičková od 12.30 do 14 hodin poradí, jak využívat fytoterapii při bolestech pohybového aparátu. Od 15 hodin vystoupí cimbálová muzika Fojt a od 16.30 ženská bubnovací skupina Luna. Jan Heralta bude od 18 do 20 hodin hovořit o energetických místech na naší zemi.

V nabídce bude samozřejmě bohaté občerstvení včetně limonád z čerstvých bylinek smoothie s bylinkami a jako naprostá delikatesa také steaky na čerstvých bylinách.

„K nám do lázní jezdí lidé s různými typy onemocnění pohybového aparátu, nebo s postižením mozku. Mnouí z nich jako k podpůrné léčbě často sahají, a oprávněně, po bylinkách. Proto jsme se rozhodli nabídnout jim možnost rozšířit si v tomto směru obzory. A myslíme si, že akce bude nepochybně zajímavá i pro veřejnost,“ doplnila Miluše Bílská.

Akce se bude konat pouze za příznivého počasí, protože se kvůli epidemiologickým opatřením nedá přesunout do vnitřních prostor lázní. Vstup na akci je zdarma, vstupenky na přednášky za 80 korun mohou zájemci kupovat prostřednictvím na e-shop.sanatoria.klimkovice.cz nebo na www.viaherbau, na místě pak budou v prodeji na recepci lázní.  

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient