​Hlučínský sbor na luhačovické kolonádě

​Hlučínský pěvecký sbor úspěšně reprezentoval naše město na kolonádním koncertě Cantate 2019 pořádaném organizací Orel ve spolupráci se Zlínským krajem v lázních Luhačovice. […]

​Hlučínský pěvecký sbor úspěšně reprezentoval naše město na kolonádním koncertě Cantate 2019 pořádaném organizací Orel ve spolupráci se Zlínským krajem v lázních Luhačovice.  Celostátní přehlídka s mezinárodní účastí se uskutečnila v sobotu 1.6. 2019 na pódiu Lázeňského náměstí před Společenským domem a vystoupilo na ní celkem jedenáct pozvaných pěveckých sborů. Své zastoupení měly vedle českých měst a obcí také slovenské Hornosůčany apozvání přijal hlučínskému sboru blízký a známý polský sbor z Krzyzanowic.

​Hlučínskému sboru se výběrem repertoáru a jeho provedením podařilo přilákat pozornost nejen těch diváků, kteří koncert sledovali od začátku, ale i těch, kteří se původně jen procházeli po kolonádě. Vystoupení sboristek bylo pod vedením Mgr. Barbory Bortlové svižné, vybrané písně velmi melodické a rytmické, a sbor tak sklidil zasloužený potlesk i slova chvály ze strany pořadatelů. Nemalý podíl na úspěchu má také korepetitorka sboru Bc. Karin Basovníková.

​Také mimo pódium bylo Hlučína takzvaně všude plno. Jednak díky početnému fanklubu sboru – přátelé, příbuzní a dlouholetí příznivci, kteří do Luhačovic vyrazili, a jednak díky hlučínským tričkům „Na Prajzkej, tam je fajně“, které sboristky oblékly na generální zkoušku a na vycházku v lázních. Věříme, že následující ročník Cantate 2020 se bez Hlučína neobejde. 

Monika Tomisová
členka Hlučínského pěveckého sboru

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient